تجهیزات اسکادا

AMS-RTU3000

از میان آنها خانواده AMS-R3000 مدل کامپکت با قیمت و توان مصرفی بسیار پایین جهت استفاده در سیستمهایی که دارای سیگنال ورودی/خروجی محدود میباشند عرضه شده است. این RTU علاوه بر منطقهای کنترلی متعدد، از پروتکلهای ارتباطی استاندارد موجود در سیستمهای اسکادا بصورت کامل پشتیبانی میکند. مودم داخلی نسل ۳ یا ۵ (Internal 3G/4G Cellular Modem) ، وجود درگاه سریال و شبکه برای برقراری ارتباط با سیستمهای بالادستی از امکانات ارتباطی دستگاه میباشد. ورودیهای آنالوگ و دیجیتال برای جمع آوری داده و همچنین خروجیها جهت کنترل در نظر گرفته شده است که تعداد آنها توسط ماژول AMS-E3011 قابل افزایش است.

AMS-R4000

شرکت البرز میکرو سیستم ارائه دهنده راه حلهای مختلفی در نرم افزار و سخت افزار سیستمهای تله متری و اسکادا می باشد. در بخش سخت افزار RTU تولیدات این شرکت به پنج خانواده AMS-R4000 ، AMS-R3000 ، MDL2000 ، IDL1000 و RTU100 تقسیم بندی می شود. که هر کدام برای مصارف مشخصی طراحی گردیده اند. از میان آنها خانواده AMS-R3000 مدل کامپکت با قیمت و توان مصرفی بسیار پایین جهت استفاده در سیستمهایی که دارای سیگنال ورودی/خروجی محدود میباشند عرضه شده است. این RTU علاوه بر منطقهای کنترلی متعدد، از پروتکلهای ارتباطی استاندارد موجود در سیستمهای اسکادا بصورت کامل پشتیبانی می کند. مودم داخلی نسل ۳ یا ۴ (Internal 3G/4G Cellular Modem) ، وجود درگاه سریال و شبکه برای برقراری ارتباط با سیستمهای بالادستی از امکانات ارتباطی دستگاه می باشد. ورودیهای آنالوگ و دیجیتال برای جمع آوری داده و همچنین خروجیها جهت کنترل در نظر گرفته شده است که تعداد آنها توسط ماژول AMS-E3011 قابل افزایش است.

AMS-E3011

یکی از سخت افزار های کارآمد در پروژه های اسکادا ماژول Remote IO می باشد. در بسیاری از مواقع با توجه به محدودیت تعداد ورودی و خروجی های یک RTU یا PLC نیاز به توسعه IO توسط این ماژول ها احساس می شود. AMS-E3011 RIO با هدف بر طرف کردن نیاز توسعه ورودی/خروجی ها در سیستم های اتوماسیون صنعتی طراحی و تولید شده است. این ماژول دارای ۸ ورودی دیجیتال، ۴ ورودی آنالوگ و ۴ خروجی دیجیتال بوده که می تواند آن ها را از طریق پورت RS485 با پروتکل Modbus در اختیار PLC یا RTU قرار دهد. از این دستگاه می توان برای کنترل، ثبت، نمایش اطلاعات و مانیتورینگ استفاده نمود و با توجه به قابلیت ارسال اطلاعات بر روی شبکه صنعتی RS-485 به راحتی میتوان مقادیر مختلف ورودی و خروجی را با توجه به نوع شبکه از روی کامپیوتر و یا تجهیز دیگری که امکان ارتباط با شبکه را دارد کنترل و نظارت کرد. امکان شبکه شدن این کارت ها با یکدیگر می تواند ورودی و خروجی های زیادی را با سرعت بالا تحت شبکه RS-485 مورد نظارت قرار داده و کنترل نماید. توان مصرفی پایین، امکاناتی نظیر کانتر و فیلترهای دیجیتال، برنامه ریزی و استفاده آسان از مزایای ماژول AMS-E3011 به شمار می رود.